Dağalgazlı Şömine Lideri Decofire

Doğalgazlı şömine denilince akla gelen lider firma Decofire , günümüzde bir çok yerde kullanılan ve genel anlamda var olan standart şömine seçeneğine göre çok daha kullanışlı bir seçenek olan üretimlerden biridir. Geçmiş yıllarda pek fazla bilinmeyen bir seçenek olmasına rağmen, gerek doğalgaz kullanımının artması, gerekse de bu alanda ki üretimlerin ülkemiz içerisinde artmış olması nedeni ile bir çok kişi evlerinde ya da iş yerlerinde doğalgazlı şömine seçeneğini tercih etmektedir. Peki, bu kadar kişi için tercih sebebi olan ve standart şömine dışında daha kolay kullanımı bulunan bu seçeneğin özellikleri nelerdir? Sizler de bu soruya cevap arıyor iseniz; özelliklerini kapsamlı bir şekilde ele alabiliriz.

Doğalgazlı Şöminenin Farkları, Artıları

– Normal şöminelerde köz sıçrama gibi bir tehlike azda olsa her zaman vardır. Doğalgazlı şömine bu sorunu ortadan kaldırır ve herhangi bir köz sıçrama tehlikesine neden olmaz.
– Kül sorunu şöminelerin temizliği esnasında en çok sorun olan durumlardan biridir. Bir çok kişi kül temizleme hususunda pek fazla hoşnut değildir. Oysa ki, doğalgazlı şömine seçeneğinde böyle bir durum söz konusu değildir. Zira, herhangi bir kül durumu yoktur.
– Standart şöminelerin yakması biraz daha zor ve zahmetlidir. Lakin, doğalgazlı olması lainde herhangi bir zorluk ya da sorun yoktur. Tek bir tuş sayesinde şöminenizi yakmanız ve istediğiniz zaman söndürmeniz, dilediğiniz gibi ısı ayarlarını sağlamanız herhangi bir sorun söz konusu olmadan mümkün hale gelmektedir. Yani, bir kumanda ile rahatça kullanabilir yönetebilirsiniz.
– Baca sistemi ve kurulumu gereği basit bir yapısı vardır. Bu nedenle de, bir çok farklı alan içerisin de rahatça kurulması, kullanılması mümkün durumda olmaktadır.

Evet, gördüğünüz üzre; bir çok farklı açıdan çok daha rahat kullanım imkânını sizlere doğalgazlı şömine seçeneği sunmaktadır. Hâl böyle olunca da evlerinde doğalgaz kullanan bireyler için çok cazip bir seçenek olmaktadır. Malum, her evde artık şömine kullanımı bulunmaktadır. En temelinde yarattığı güzel görüntü ve ısınma konusunda ki etkileri nedeni ile insanlar faydalanmaktadır. Tabii, ülkemiz içerisinde her evde doğalgaz henüz daha bulunmamakta. Bu tür durumlarda ise, LPG seçeneği ile gene bu sistemi kullanmanız ve aynı kolaylıklara sahip olmanız mümkün hale gelmektedir.

Eğer, bu şekilde bir şömine seçeneğine sahip olmak istiyor iseniz; mutlak bilinçli bir biçimde adım atmanız çok önemlidir. Zira, ülkemiz de henüz daha gelişme aşamasında olan doğalgazlı şömine seçeneği ile ilgili pek fazla profesyonel ve yasal olarak hizmet sunan firma söz konusu değildir. Bu nedenle de, iyi bir araştırma yaparak doğru firmayı tercih etmeniz, profesyonel bir şekilde sorunsuz olarak hizmet almanız çok önemlidir. Aksi takdirde, gerek kullanım aşamasında; gerekse de kurulum aşamasın da farklı sorunlar karşılaşabilir, hatta sağlık konusunda sorunlar dahi yaşayabilirsiniz.

Sizler sürekli olarak şömine kullanımı sağlıyor iseniz; temelde doğalgazlı şömine seçeneği çok daha maddi açıdan da uygun bir seçenek olacaktır. Zira, sürekli olarak standart seçenekler de odun almak, odun değiştirmek ya da yakma ve söndürme aşamasın da gerekli olan ek malzemeleri satın almak her daim sizler için ek masraf olacaktır ve hem maddi, hem de zaman açısından problemlere neden olabilecektir.

Bir Cevap Yazın