Bacasız Şömineler ile istediğiniz zaman İstediğiniz Yer de

Şömine üretimi, her geçen gün gelişen ve çok daha kapsamlı bir hale gelen oldukça geniş bir sektör konumundadır. Bacasız şömine seçeneği de bu doğrultuda özellikle son dönemlerde bir hayli popüler olan ve kullanım açısından daha dekoratif, daha basit bir imkân sunan seçeneklerden biri konumundadır. Bizlerde, yazımız içerisinde aşamalı olarak bacasız şömine hakkında genel anlamda merak edilen tüm sorulara değinmeye çalışacağız. Böylelikle, sizler de daha görsel açıdan şık ve kullanım açısından sorunsuz bir şömine seçeneği arıyor iseniz; bacasız şöminelere araştırmaya başlayabilirsiniz.

Bacasız Şömine Yakıt Kullanımı ve Mantığı

Bacasız şömineler, kendi içlerinde özel bir yakıt kullanmaktadır. Yani, odun ve benzeri unsurlar olmadan; Bio-ethanol adlı bir yakıt ile çalışırlar. Bu yakıt, sağlıklı ve yenilenebilir bir enerji kaynağıdır. Yani, kullanım hususun da herhangi bir sorun söz konusu değildir. Güvenli bir biçimde kullanılabilir. Tamamen kokusuz, duman çıkarmayan ve gerçekten kızıl bir alev ile sizlere şömine hazzı yaşatan bir yakıt olması da ayrıca önemli özelliklerinden biridir. İçerisinde özel olarak elde edilen biyolojik bir formül olması da, ekolojik denge için herhangi bir tehlike arz etmeden sizlere ihtiyacınız olan enerjiyi vermesine olanak tanır. Üstelik, 2 litre oranında bir kapasitesi bulunan hazne içerisinde ki yanma süresi tahmini olarak 6 ila 8 saat arasındadır. Yani, aşırı derece de bir maliyet olmadan kullanım olanağı tanır.

Var Olan Bacalı Şömine Bacasız Şömine Olur Mu?

Eğer, standart bir bacalı şömineniz var ise ve küllerin temizlenmesi, yakma konusunda ki zahmet ya da diğer unsurlar nedeni ile sıkıldı iseniz; bazı temel hususlar karşısında bacasız şömineye dönüşüm sağlamanız mümkün olabilmektedir. Bu aşamada, haznenizin açık olması, akabinde bacanızın kapatılması ve burner yani yanma hususun da ki özel haznenin satın alınması yeterli olacaktır. Bu konuda profesyonel olarak hizmet sunan firmalara danışmanız, daha kapsamlı bir şekilde destek almanız ve ihtiyacınızı dilediğiniz şekilde gidermeniz için yeterli olacaktır.

Bacasız Şömine ve Dekorasyon Konusu

Bacasız şömineler, evlerde ya da diğer yaşam alanları içerisinde dekoratif unsur olarak çok daha fazla tercih edilmektedir. Bunun en temel nedeni ise, kül, temizlik, yakma gibi konuların olmaması; yani basit bir sisteme sahip olması. Aynı zamanda, bacasız oluşu dilediğiniz alanda kurulum ve kullanım olanağı tanır ki bu sayede evinizin herhangi bir köşesinde bacasız şömine seçeneğini sorunsuz bir biçimde kullanmanız mümkün hale gelir.

Biz, eğer ev içerisinde ufak çocuklar var ise ve sadece şömine hazzını, görüntüsünü yaşamak istiyor iseniz sizlere bacasız şömine seçeneğini öneriyoruz. Emin olun, bu şömine ile hem istediğiniz hazzı yaşayabilecek, hem de temizlik ve benzeri bahsettiğimiz unsurlar da herhangi bir zahmete katlanmak zorunda kalmadan güven içerisinde ve rahatça şöminenizi kullanabileceksiniz.

Bir Cevap Yazın